Vyhledávání


Kontakt

Salon iN
Martina Kopecká
/kosmetička, zdravotní sestra /
Tel.:606 60 90 90

Lucie Jilemnická
/kadeřnice, zdravotní sestra/
Tel.: 737 91 62 46

Šafaříkova 1274
Hradec Králové
50003Fotodepilace IPL

Fotodepilace IPL  světlo z anglického ,,Intense Pulsed Light" označuje přístroje pracující na principu světelného výboje. IPL světlo absorbované melaninem v samotném chlupu je transformováno a stává se z něj teplo, které účinným způsobem likviduje vlasový folikul. Využitím pulzního světla dosáhneme vyšší uspěšnosti odstranění kořínku chloupku a tím to vytvoří požadovaný efekt např. trvalé odstranění chloupků - trvalá epilace.
Epilace IPL je vhodnou metodou pro všechny části těla (nohy, třísla, podpaží, záda aj.) i obličeje (horní ret, brada, tváře, krk)
Ochlupení roste v cyklech (období růstu - anagenní fáze, a období klidu - katagenní a telogenní fáze).V tzv. anagenní fázi je ošetření nejúčinnější, neboť koncentrace melaninu je nejvyšší. V katagenní a telogenní fázi je koncentrace melaninu ve vlasu nejnižší, možnost absorpce světla a jeho následné přeměny na teplo se výrazně sníží. Ošetření je tudíž málo účinné.  Proto je potřeba uskutečnit několik sezení zpravidla 4 - 8x abychom odstranili i ty chloupky, které se při předchozích sezeních nacházely v klidové fázi. Frekvence sezení je 4-8 týdnů
 V případě bílých chloupků se ve folikulu nenachází melanin, ošetření nemá požadovaný efekt.
 Před a po ošetření
Minimálně 1 měsíc před začátkem fotodepilace a po celou dobu kúry chloupky pouze holit, nevytrhávat epilátorem, nedepilovat voskem ani krémem.
14 dní před a po zákroku se vyvarovat slunění u moře i v soláriu
Chloupky 2dny před ošetřením oholit !
 Výsledek
Je považován za dlouhodobou někdy trvalou... V průměru se podaří odstranit  80% chloupků. Není však možné tvrdit, že se jedná o depilaci definitivní, protože z některých folikulů v klidové fázi mohou v budoucnu chloupky vyrůst. Zbylé chloupky budou pak jemné, světlé a téměř nepostřehnutelné.
Kontraindikace
Těhotenství, kojení, epilepsie, onkologické onemocnění,osoby s kardiostimulátorem,  aktivní opálení, užívání léků vyvolávajících zvýšenou citlivost kůže na světlo (např.antibiotika), poruchy srážlivosti krve, zánětlivý proces na pokožce v místě zákroku.